Ahmet TAŞ

Ahmet TAŞ

1 Yazı

PANDEMİ DÖNEMİNDE OSB YÖNETİM KURULUMUZ ÜZERİNE DÜŞENİ YAPTI

Son dönemde tüm dünyada etkili olan Covid 19 salgını ile mücadele kapsamında, salgın başlar başlamaz OSB Yönetim Kurulumuz acil birkaç toplantı yapıp salgının yayılmaması ve önlenmesi amacıyla ciddi kararlar aldı. Bu kararlar neticesinde çalışmalara başladık.

İlk olarak tüm fabrikaların Koronavirüse karşı dezenfekte yapılması için 5 ayrı ekip oluşturuldu. Bu ekipler ile birlikte tüm fabrikalar her gün özel cihazlar ile her türlü iş güvenliği önlemi alınarak dezenfekte edildi.

5 ekip te Bölgemize gelen tüm servis araçları ve çalışan araçlarının dezenfesiyonu için kuruldu. Bu ekipler Organize Sanayi Bölgemizdeki Caminin yanındaki park alanına yerleştirildi. Tüm fabrika yetkilileri bu konuda bilgilendirildi. Dolayısıyla 25.000 çalışanın olduğu bölgemizin tüm araçları her gün gece gündüz demeden dezenfekte edildi.

İtfaiye araçlarımız her gün dezenfektan dolu tanklarıyla yol ve kaldırım ilaçlamalarını yapmaya başladı.

Pandemi dönemi başladığında Fabrikalarda maske bulma problemi vardı. Sanayicilerimizin bu konuda zorluk çekmemesi adına hemen DOSTEK Kolejinde ultrasonic maske makinası imal ederek maske üretimine başlanıldı. Şu anda günlük 20.000 maske üretimi yapılmaktadır. Bunun haricinde 5.000 adet yüz siperliği üretim başta Sağlık İl Müdürlüğü ve bazı kurumlara ücretsiz olarak verdik. Bunun haricinde ameliyat önlüğü, tek kullanımlık tulum, seccade üretilmeye başlanıldı.

OSB içerisindeki billboardlarda Bakanlığın gönderdiği uyarı afişlerini asıp Bölgemizde bulunan tüm çalışanlarda farkındalık oluşturduk. Bunun yanında, firmalarımıza Pandemi döneminde çalışanları korumak ve Koronavirüse karşı farkındalılık oluşturmak amacıyla yazılar gönderdik.

Sağlık Bakanlığı'nın Organize Sanayi Bölgelerinde ücretsiz test ve tarama yapılması projesine Denizli OSB olarak biz de başvurduk. Denizli Sağlıkl İl Müdürü Berna Öztürk'ün desteğiyle 11 OSB'ye yapılacak bu projeye biz de dahil olduk.. Bu hafta 2.200 Bölge çalışanımızın kanları PAÜ OSB Polikliniğinde alınarak Pamukkale Üniversitesi hastanesine gönderilerek test sonuçları alınmaya başlandı.

Tüm bu çalışmalarımızın neticesinde Bölgemizde Koronavirüs vakasına rastlanmayıp güvenli bir bölge oluşturmuş olduk. OSB Yönetim Kurulumuz bu konuda üzerine düşeni fazlasıyla gerçekleştirmeye devam etmektedir. Pandemi döneminin hafife alınmaması konusunda fabrikalarımızı ve dolayısıyla 25.000 çalışanı bilgilendirmeye devam edeceğiz. Yaptığımız bu önleyici çalışmaların Denizlimiz ve Ülkemiz adına hayırlı olmasını diliyorum.

Ahmet TAŞ

Denizli OSB Bölge Müdürü

fixed-whatsapp-icon