EĞİTİM

MESLEKTAŞLARINDAN DARP EDİLEN ÖĞRETMENE DESTEK

MESLEKTAŞLARINDAN DARP EDİLEN ÖĞRETMENE DESTEK
Denizli’de eğitimciler, veli tarafından fiziksel şiddete maruz kalan öğretmen için biri araya geldi. Eğitimciler adına konuşan Eğitim-İş Denizli Şube Başkanı Namık Kemal Aydoğan “Öğretmenlerimize bu noktada gösterilen şiddete sonuna kadar karşıyız” dedi.

Pamukkale ilçesinin Feslikan Mahallesinde meydana gelen olayda, Atatürk İlkokulu’nda 1. sınıf öğrencisi A. U. sınıfında oyuncağını kaybetmesinin ardından babasına haber verdi. Durum üzerine veli Z. U. sınıf öğretmenini arayarak okulun önüne çağırdı ve aralarında tartışma çıktı. Tartışma sonucu veli öğretmene fiziksel şiddet uyguladı. Diğer öğretmenlerin araya girmesi sonucu kavga son bulurken, öğretmen darp raporu alarak şikayetçi oldu. Veli ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

Yaşanan darp olayının ardından bir grup eğitimci okulun önüne gelerek öğretmene destekte bulundu. Eğitimciler adına konuşan Eğitim-İş Denizli Şube Başkanı Namık Kemal Aydoğan, şiddete karşı olduklarını ifade ederek “Ülkemizde yaşanan şiddet olaylarının bir parçasını burada yaşadık. Öğretmenimiz bir velinin fiziksel şiddetine maruz kaldı. Öğretmenler çocuk bakıcısı değildir, öğretmen bir eğitimcidir. Ama bugün geldiğimiz noktada öğretmenler üzerinde bir sürü yük ve sorumlulukla velilerimiz, öğrencilerimiz, öğretmenlerimize karşı saygısızca davranabilmekte ve hadlerini aşarak hesap sorabilmekteler. Öğretmenlerimize bu noktada gösterilen şiddeti kınayarak şiddete sonuna kadar karşıyız” dedi.
HABER MERKEZİ

HABER MERKEZİ

0 Yorum

Yorum yaz

fixed-whatsapp-icon