EKONOMİ

DENİB’TEN TEKSTİL MAKİNALARI SEKTÖRÜ İÇİN BÜYÜK FIRSAT

DENİB’TEN TEKSTİL MAKİNALARI SEKTÖRÜ İÇİN BÜYÜK FIRSAT
İhracatın artırılması, yeni pazarlar bulunması, ülkemizin ekonomik ve ticari açıdan tanıtımı amacıyla Ticaret Bakanlığı’nın destekleri ve Denizli İhracatçılar Birliği organizatörlüğünde düzenlenen Fashion Tech İzmir – Hazır Giyim, Konfeksiyon ve Tekstil Makinaları, Tekstil Baskı Teknolojileri Fuarı ile eş zamanlı olarak, tekstil makinaları sektörüne yönelik Özbekistan, Mısır, Fas ve İran Alım Heyeti programı düzenlendi.

İZFAŞ Fuar alanında dört farklı ülkeden gelen firma temsilcileriyle Denizlili tekstil makinası ihracatçısı firmalar iki gün boyunca ikili iş görüşmeleri gerçekleştirdi. Programa katılım gösteren ihracatçı firmalar, ikili görüşmelerin son derece verimli geçtiğini belirterek, sektör özelinde düzenlenen faaliyetlerin rekabetçiliklerini artırdığını dile getirdi. Yabancı katılımcılar ise düzenlenen faaliyetten dolayı duydukları memnuniyetlerini ifade ederken Denizli tekstil makinalarının kalitesine vurgu yaptı.“SEKTÖRÜN İHRACATÇI YAPISINI GÜÇLENDİRMEK İSTİYORUZ”
Düzenlenen alım heyeti programı ile ilgili değerlendirmelerde bulunan DENİB Başkanı Hüseyin Memişoğlu şunları söyledi: “Makina sektörünün, tüm imalat sektörünü kapsayan ve gelişimi ile birlikte diğer sektörlerde kaldıraç etkisi oluşturan bir sektör olması nedeniyle sektördeki ilerleme ve büyüme diğer sektörlerimizi de pozitif olarak etkiliyor. Denizli tekstil makinaları ihracatımız, makina ve aksamları sektörü ihracatımızın yüzde 25’ini oluşturmakta. Sektörün ihracatçı yapısını güçlendirebilmek adına alım heyetlerini ve yurtdışı faaliyetleri çok önemsiyoruz. Kümelenme projeleri ile de desteklediğimiz makina ve aksamları sektörüne yönelik olarak, 4 ülkeden 50’nin üzerinde katılımcıyı İzmir’de ağırladık. Özbekistan, Mısır, Fas ve İran’dan önemli ithalatçı firmalar etkinliğe katılım sağladı. Bu noktada, alım heyeti konusunda işbirliği içinde bulunduğumuz İZFAŞ’a teşekkür ediyoruz. Etkinlik kapsamında Denizlili ihracatçılarımızla bir araya gelen satın alımcılar ikili iş görüşmeleri gerçekleştirdiler. Görüşmelerin ticari bağlantılara dönüşerek ihracatımıza katkı sağlamasını temenni ediyoruz. Önümüzdeki dönemde de ihracatçı sektörlerimizi güçlendirmek adına ticaret ve alım heyeti, fuar katılımları faaliyetlerimize DENİB olarak devam edeceğiz” dedi.
HABER MERKEZİ

HABER MERKEZİ

0 Yorum

Yorum yaz

fixed-whatsapp-icon