POLİTİKA

AK PARTİ ALKOL KARARINI YARGIYA TAŞIDI

AK PARTİ ALKOL KARARINI YARGIYA TAŞIDI
Denizli Büyükşehir Belediye Meclisi’nin BELTAŞ’a ait işletmelerde alkol satışına onay verdiği karar yargıya taşındı. AK Parti İl Başkanı Yücel Güngör yürütmenin durdurulması istemiyle Denizli 2. İdare Mahkemesi’ne başvurduklarını açıkladı.

Denizli Büyükşehir Belediye Meclisi Mayıs ayında BELTAŞ tarafından işletilen Beyaz Kafe, Butik Kafe ve Değirmen Kafe’nin bulunduğu alanı içkili yer bölgesi ilan etmiş, ardından bu işletmelerde alkollü içki satışına başlanmıştı.

AK Parti İl Başkanı Yücel Güngör belediye meclisi kararını yargıya taşıdıklarını duyurdu. Denizli 2’nci İdare Mahkemesi’ne kararın iptali ve yürütmenin durdurulması talebiyle başvuru yaptıklarını açıklayan Güngör “Denizli 2'nci İdare Mahkemesi'ne bugün itibariyle Denizli Büyükşehir Belediyesi'nin çay bahçelerinde alkol satışının serbest hale getirilmesi konusunu Denizlimiz için yanlış bulduğumuz için mahkemeye verdik…Tarafımızdan Denizli Büyükşehir Belediyesi'nin 16.05.2024 tarih ve 235 sayılı kararının öncelikle yürütmesinin durdurulması ve devamında iptali istemi hakkında dava açılmıştır"  ifadelerini kullandı. Öte yandan gençlerin zararlı alışkanlıklardan koruması gerektiğini söyleyen AK Parti Denizli İl Gençlik Kolları Başkanı Osman Nuri Nazlıer ile AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Feride Kabadayılar bir anne olarak kararı uygun bulmadığını belirterek yargıya başvurduklarını ifade etti.
HABER MERKEZİ

HABER MERKEZİ

0 Yorum

Yorum yaz

fixed-whatsapp-icon