EĞİTİM

OKULLARDAKİ PROJELER TEKNOFEST İLE HAYAT BULUYOR

OKULLARDAKİ PROJELER TEKNOFEST İLE HAYAT BULUYOR

İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici, TEKNOFEST 2023'te finallerine katılan Merkezefendi Anadolu İmam Hatip Lisesi YELKIRAN Takımı ile Bereketli İmam Hatip Ortaokulu’nun BİHO-KOD Takımı’nı makamında ağırladı.


Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı tarafından düzenlenen ve Türkiye'nin milli teknolojilerini geliştirmeyi hedefleyen tek festival olan TEKNOFEST 2023'te finallerine katılan Merkezefendi Anadolu İmam Hatip Lisesi YELKIRAN Takımı ile Bereketli İmam Hatip Ortaokulu’nun BİHO-KOD Takımı, İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici’yi ziyaret etti. Ziyarete Merkezefendi Anadolu İmam Hatip Lisesi Okul Müdürü, öğrencileri, Bereketli İmam Hatip Ortaokulu Okul Müdürü ve öğrencileri katıldı.
 

ÖĞRENCİLERİMİZE HER ZAMAN İNANCIMIZ VE GÜVENİMİZ TAM”
Dünyanın en prestijli teknoloji fuarına katılarak ilimizi temsil eden öğrencileri tebrik ederek konuşmasına başlayan Müdür Süleyman Ekici, “Öğrencilerimizi TEKNOFEST finallerinde ziyaret ederek, heyecanlarına ortak olmuştum. TEKNOFEST ile okullarımızda öğrencilerimizin teknolojik alandaki proje hedefleri her geçen gün daha zirvelere çıkıyor. Merkezefendi Anadolu İmam Hatip Lisesi YELKIRAN Takımımız Liseler Arası İnsansız Hava Araçları-Sabit Kanat Kategorisinde Türkiye finallerinde performans ödülü alarak ilimize döndüler. Keza yine Bereketli İmam Hatip Ortaokulunun BİHO-KOD Takımımız Akıllı Ulaşım dalındaki “Güvenli Yolculuk” projesiyle akıllı ulaşım dalında başvuru yapan 24 bin 650 takım arasından önce ilk elli takım arasında girerek TEKNOFEST finallerinde ilimizi temsil ettiler. TEKNOFEST finalinde Seçici Kurul değerlendirmesiyle de 13. olarak yarışmayı tamamladılar. Her iki takımımızın öğrenci ve danışman öğretmenlerini tebrik ediyorum. Geleceğimiz öğrencilerimize her zaman inancımız ve güvenimiz tamdır. Ülkemizin her alanda öncü ve lider bir ülke olma yolundaki en güçlü yanımız gençlerimizdir. Ülkemizde son çeyrek asırda teknoloji ve eğitimde elde edilen başarılarda gelinen nokta gençlerimizin eseridir.”

HABER MERKEZİ

HABER MERKEZİ

0 Yorum

Yorum yaz

fixed-whatsapp-icon