SPOR

DENİZLİSPOR’DA TEKNİK DİREKTÖR BÜLENT ERTUĞRUL İSTİFA ETTİ

DENİZLİSPOR’DA TEKNİK DİREKTÖR BÜLENT ERTUĞRUL İSTİFA ETTİ
Denizlispor Teknik Direktörü Bülent Ertuğrul istifasını yönetime sundu. İstifası kabul edilen teknik adam ile karşılıklı anlaşılarak yollar ayrıldı.

Geçtiğimiz Nisan ayında Denizlispor’un başına geçen teknik direktör Bülent Ertuğrul, kulübün önünü açmak istediğini belirterek yönetime istifasını sundu. Yönetim kurulu ise Ertuğrul’un istifasını kabul etti. Kulüpten yapılan yazılı açıklamada karşılıklı anlaşılarak yolların ayrıldığı belirtilerek, “Bülent Ertuğrul ve ekibine bugüne kadar vermiş oldukları hizmetlerden dolayı teşekkür ediyor, bundan sonraki kariyerlerinde başarılar dileriz” ifadeleri yer aldı. Yeşil siyahlı ekibin başında 18 maça çıkan teknik direktör Ertuğrul, 13 mağlubiyet yaşarken, 3 galibiyet ve 2 beraberlik alabildi.

Bülent Ertuğrul yaptığı açıklamada “Futbol topuyla tanıştığım, alt yapısında yetiştiğim, profesyonelliğin ilk imzasını attığım, A takımla hem Türkiye'de hem de UEFA Kupası'nda büyük sevinçler yaşadığım, yaşantımda önemli bir bölümünün vazgeçilmezi olan Denizlispor Kulübünde 8 ay boyunca teknik direktör olarak da hizmet etmenin onur ve mutluluğunu yaşadım. 8 Ay boyunca gece gündüz demeden ve mesai mefhumu gözetmeden ekibimle yoğun bir çalışma dönemi geçirdik. Profesyonel liglerin yaş ortalaması en düşük kadrosuyla 14 hafta boyunca elimizden geleni yaptık. Aldığımız her karar, şehrimizin markası olan kulübümüzün menfaatleri doğrultusunda oldu. Görevimizden affımızı istemek de bunlardan biriydi.  Bu kulüp hepimizin. Ne zaman ve ne koşulda üzerimize bir görev düşerse her zaman hazır olduğumuzu tüm kamuoyunun bildiğinden şüphem yok. Vedalar zordur ancak gerektiğinde bunu yerine getirmek gerekir. Biz sadece teknik heyet görevimizi bırakıyoruz. Denizlispor'a olan vefamız, sevgimiz ve ona hizmet etme aşkımız her daim bakidir. Hangi ligde olursa olsun, Denizlispor bir markadır ve bu marka daha iyi yerlere gelecektir. Umutsuzluk Denizli'ye yakışmaz. İnanıyorum ki, en kısa zamanda bu zor günler elbirliği ile aşılacaktır. Alt yapısında yetiştiğim kulübüme, teknik direktör olarak da hizmet etme imkânı veren başkanımıza, yönetim kurulumuza, oyuncularımıza, iyi günde kötü günde bana destekleri ile güç veren vefakar taraftarlarımıza ve kulüp çalışanlarımıza en kalbi teşekkürlerimi sunuyorum” ifadelerini kullandı.
HABER MERKEZİ

HABER MERKEZİ

0 Yorum

Yorum yaz

fixed-whatsapp-icon