YAŞAM-GÜNCEL

BÜYÜKŞEHİR’DEN 10 KASIM’A ÖZEL ANMA KONSERİ

BÜYÜKŞEHİR’DEN 10 KASIM’A ÖZEL ANMA KONSERİ
Denizli Büyükşehir Belediyesi, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün aramızdan ayrılışının 85. yıldönümü dolayısıyla düzenlediği özel anma konserinde Büyük Türkiye Orkestrası’nı Denizlililerle buluşturdu. “Atatürk’ün Sevdiği Şarkılar” konserine katılanlar unutulmaz bir akşam yaşadı.

Denizli Büyükşehir Belediyesi, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 85. yılı dolayısıyla çok özel bir programa imza attı. Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 85. yıldönümünün de sanat yönetmenliğini ve aranjörlüğünü Tarkan Erkan’ın yaptığı Büyük Türkiye Orkestrası’nı Denizlililerle buluşturdu.

Büyükşehir Belediyesi Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleşen “Atatürk’ün Sevdiği Şarkılar” konserine Vali Ömer Faruk Coşkun, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, eşi Berrin Zolan, PAÜ Rektörü Ahmet Kutluhan, Garnizon Komutan Yardımcısı Piyade Albay Ertan Dabi, davetliler ve çok sayıda vatandaş katıldı. Salonun tıklım tıklım dolu olduğu programda Büyük Türkiye Orkestrası, Ulu Önder Atatürk’ün sevdiği şarkı ve türküleri bu kez Denizlililer için seslendirdi.

Çanakkale Türküsü, Fikrimin İnce Gülü, Çalın Davulları başta olmak üzere Atatürk'ün en sevdiği şarkılara hayat veren Büyük Türkiye Orkestrası, yaklaşık 2 saat boyunca sahnede kaldı. Konser, geceye katılanların hep bir ağızdan 10. Yıl Marşı'nı söylemesi ile sona erdi. Büyük beğeni ile izlenen konserde izleyiciler sanatçıları ayakta alkışladı. Vali Coşkun ve Başkan Zolan, günün anısına Büyük Türkiye Orkestrası sanat yönetmeni Tarkan Erkan ve sanatçılara üzerinde Denizli Horozu bulunan kaide ve çiçek hediye etti.
HABER MERKEZİ

HABER MERKEZİ

0 Yorum

Yorum yaz

fixed-whatsapp-icon