SAĞLIK

BAŞKAN ZOLAN, BÜYÜKŞEHİR’İN İYİLİK MELEKLERİ İLE BULUŞTU

BAŞKAN ZOLAN, BÜYÜKŞEHİR’İN İYİLİK MELEKLERİ İLE BULUŞTU
Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, “Denizli'de kimse sahipsiz kalmayacak” sloganıyla hizmet veren Evde Bakım ve Sağlık Merkezi çalışanlarıyla buluştu.

Denizli’de günlük yaşam faaliyetlerini tek başına sürdüremeyen, evde bakım ve sağlık hizmetine ihtiyaç duyan; yaşlı, engelli ve yatalak vatandaşların kişisel bakımları ile yaşadıkları evin temizlik ihtiyaçlarını gideren Denizli Büyükşehir Belediyesi Evde Bakım ve Sağlık Merkezi eğitim çalışmalarına da ara vermeden devam ediyor.

Bu kapsamda, Denizli Büyükşehir Belediyesi Evde Bakım ve Sağlık Merkezi çalışanlarına yönelik iş sağlığı ve güvenliği (İSG) eğitimi verildi.

Evde Bakım ve Sağlık Merkezi’nde düzenlenen eğitim toplantısına, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Genel Sekreter Yardımcısı Ömer Faruk Özer, Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Süleyman Akbulut, Evde Bakım ve Sağlık Merkezi Sorumlusu Şükran Atmaz ve çalışanlar katıldı.

Başkan Zolan burada yaptığı konuşmada Denizli’de yaşam faaliyetlerini tek başına sürdüremeyen, evde bakım ve sağlık hizmetine ihtiyaç duyan yaşlı, engelli ve bakıma muhtaç vatandaşların derdine derman oldukları için tüm çalışanlara teşekkür etti.

Evde Bakım ve Sağlık Hizmetlerinin çok önemli bir ihtiyaca yanıt verdiğini, belediyenin tüm hizmetlerinin yanında ayrı bir yeri olduğunu vurgulayan Başkan Zolan, “Her insanın kendi dünyası içinde sorunları vardır. Ancak sizin kendi sorunlarınızı bir kenara bırakıp vatandaşlarımızın sorunlarına dokunmanız çok çok kıymetli. Zaten yaptığınız iş sıradan bir iş değil. Bu iş gönüllü yapılmazsa görevinizi yerine getirmeniz mümkün değil. Çok şükür sizler de işinizi gönüllü yapıyorsunuz. Vatandaşlarımız yaptığınız işten çok memnun, bizleri gördüklerinde çok çok teşekkür ediyorlar, dua ediyorlar. Sizler de bunu yüzlerce kez duyuyorsunuzdur. Bu da size enerji ve moral veriyordur. İnsana faydalı olmak, dua almak çok kıymetli. İnşallah el ele kol kola insanlarımıza hizmet etmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

Denizli Büyükşehir Belediyesi Evde Bakım ve Sağlık Merkezi günlük yaşam faaliyetlerini tek başına sürdüremeyen, evde bakım ve sağlık hizmetine ihtiyaç duyan; yaşlı, engelli ve yatalak vatandaşların kişisel bakımları ile yaşadıkları evin temizlik ihtiyaçlarını gideriyor.

Evde bakım ve sağlık hizmetinin yanında yatağa bağımlı, engelli hastalar, kronik rahatsızlığı yüzünden yürüyemeyen sedye ile taşınması gereken hastaların sağlık kuruluşlarına naklini tam donanımlı ambulansları ile gerçekleştiren merkez bugüne kadar on binlerce vatandaşın yüzünü güldürdü.

0 (258) 377 20 12 numaralı telefon ile başvuru yapılan merkezde ayrıca hasta vatandaşların acil durumları dışındaki sağlık problemleri için Denizli Büyükşehir Belediyesinin sağlık ekipleri tarafından koruyucu ve iyileştirici tedavi hizmetleri de ücretsiz olarak veriliyor.
HABER MERKEZİ

HABER MERKEZİ

0 Yorum

Yorum yaz

fixed-whatsapp-icon